Oferta

W naszym przedszkolu przykładamy ogromną wagę do wszechstronnego rozwoju naszych podopiecznych. Poza realizacją podstawy programowej ( więcej na ten temat tutaj), realizujemy autorski program edukacji wielokulturowej, rozwijamy zdolności i zainteresowania dzieci, proponujemy różnorodne formy spędzania czasu łącząc naukę z zabawą i przygotowujemy do podjęcia nauki w szkole.

Naszym podopiecznym w ramach czesnego jest oferowany szereg ciekawych zajęć:

rytmika, zajęcia teatralne, język angielski, muzyka w języku angielskim, zajęcia matematyczne
(m. in. metodą Gruszczyk- Kolczyńskiej), kulinarne, rytmiczno-muzyczne, gra na instrumentach, śpiew, taniec, gimnastyka buzi i języka, zajęcia relaksacyjne, gimnastyczno- korekcyjne, plastyczne, przyrodnicze, zabawy twórcze, elementy z metody Marii Montessori, nowoczesne metody nauki czytania i pisania ( m. in. odimienna metoda I. Majchrzak, glottodydaktyka), zabawy z chustą Klanzy, ruch rozwijający Weroniki Sherborne i wiele innych.

Codzienne zajęcia z języka angielskiego, pomagają w obyciu z językiem, który w dzisiejszym świecie jest bardzo potrzebny w komunikacji międzynarodowej. Dwa razy w tygodniu dzieci mają zajęcia z z lektorem języka angielskiego, trzy razy w tygodniu materiał jest utrwalany przez nauczycieli. Część zwrotów nauczyciele kierują do dzieci w języku angielskim jak np: „wash your hands” itp.

spis wszystkich zajęć w ramach czesnego

-Zajęcia z lektorem języka angielskiego
-Zabawy z językiem angielskim
-Zajęcia z edukacji Wielokulturowej
-Zajęcia Montessori
-Zajęcia matematyczne
-Zabawy z językiem ojczystym
-Słuchanie bajek i legend
-Zabawy logopedyczne
-Zajęcia przyrodniczo-geograficzne
-Zajęcia badawcze
-Zabawy ruchowe i ruchowo-naśladowcze
-Ćwieczenia gimnastyczno-korekcyjne
-Zabawy sportowe
-Zajęcia umuzykalniające
-Zajęcia taneczno-wokalne
-Zajęcia teatralne
-Zabawy twórcze
-Zabawy plastyczne
-Warsztaty artystyczne
-Zajęcia kulinarne
-Zajęcia z elementami integracji sensorycznej
-Zajęcia grafomotoryczne
-Zajęcia konstrukcyjne
-Zajęcia manipulacyjne
-Zajęcia relaksacyjne
-Zajęcia integracyjne Klanzy
-Zajęcia aktywizujące, metodą projektów
-Zajęcia glottodydaktyki
-Zajęcia Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
-Zajęcia Kinezjologii Edukacyjnej Denisona
-Zajęcia Metody Dobrego Startu Bogdanowicz
-Religia- dla chętnych
-Spotkania z ekspertami
-Profesjonalne spektakle teatralne i koncerty muzyczne
-Zajęcia z psychologiem
-Opieka psychologiczna i logopedyczna

Dzieci przygotowują okolicznościowe przedstawienia teatralne pod okiem profesjonalnych instruktorów z wysokimi kwalifikacjami, z którymi zdarza nam się uczestniczyć również w regionalnych przeglądach teatralnych.

Udajemy się na różnego rodzaju zajęcia w terenie, dzięki którym poznajemy lokalne środowisko ( np. biblioteka, las itp.)

Spotykamy przedstawicieli różnych zawodów, poznajemy na czym polega ich praca, czasami współpracujemy w tym zakresie z rodzicami naszych podopiecznych.

Odwiedzają nas teatry z różnorodnymi spektaklami teatralnymi mają u nas miejsce profesjonalne koncerty muzyczne, kadra organizuje różnego rodzaju bale okolicznościowe, pikniki oraz ciekawe spotkania, np. z autorami książek dla dzieci.

Wszystkie dzieci objęte są diagnostyczną opieką logopedyczną, psychologiczną oraz ortopedyczną. Z logopedą i psychologiem odbywają się również zajęcia grupowe.

Bardzo dbamy o zdrowe i urozmaicone wyżywienie w naszym przedszkolu. Realizujemy program „Zdrowie na talerzu”. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb żywieniowych. W dobie wielu nietolerancji pokarmowych i alergii dostosowujemy się do potrzeb dzieci. Istnieje możliwość eliminacji alergenów przy zachowaniu zbilansowanej i zdrowej diety dziecka w naszym przedszkolu.

Codziennie spędzamy przynajmniej 20% czasu na świeżym powietrzu. Prosimy dlatego o ubieranie dzieci stosownie do pogody. Nie wychodzimy na dwór tylko w wyjątkowych sytuacjach: gdy warunki pogodowe są bardzo niesprzyjające np. podczas intensywnego opadu deszczu lub gdy temperatura spada poniżej dziesięciu stopni poniżej zera . W okresie jesienno- zimowym sprawdzamy jakość powietrza w naszym otoczeniu i jeśli pojawia się smog, również zostajemy tego dnia w przedszkolu.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego